Zimní čas ve školní družině

Povídáme si, čteme, kreslíme, vyrábíme, tvoříme, luštíme, hrajeme si a poslední dny užíváme sněhu! V novém roce se sešli jen žáci 1. a 2. třídy, plni zážitků a dojmů z vánočních prázdnin. Výtvarná a pracovní činnost směřuje k zimním motivům. Vytvořili jsme dekorace k výzdobě školní chodby, vyráběli vločky, sněhuláky, ptáčky. V lednu jsme se věnovali zdravé výživě – v týmech rozlišovali zdravá a nezdravá jídla, pracovali jsme s hádankami a kvízy. Protože nás čeká turnaj, učíme se luštit křížovky, sudoku a procvičujeme hraní piškvorek. Pokud počasí dovolí, trávíme čas venku. Chodíme na procházky a pozorujeme přírodu, všímáme si okolí naší vesnice. Sněhová nadílka nám udělala velkou radost. Užíváme si hrátky ve sněhu, bobujeme, stavíme sněhuláky a bunkry.

Simona Havrlantová, Renáta Plačková, Bc. Eva Ricková