Jaro ve školní družině

Přestože jsme v posledních týdnech měli rotační výuku a v družině pobývali méně, stále se u nás něco děje. Pozorujeme rozkvétající přírodu, učíme se pojmenovávat květiny, keře a stromy. Umíme uplést pampeliškový věneček, prstýnek, řetěz a trumpetku. Věnovali jsme se dopravní výchově- kreslili dopravní značky, luštili křížovky a kvízy s dopravní tématikou. Na vycházkách si opakujeme získané znalosti dopravního provozu. Vyrobili jsme si čarodějnici Alču, která nás provázela týdnem záchranářských , policejních a hasičských aktivit. Naučili jsme se volat o pomoc a také ošetřovat drobná poranění. Zahráli jsme si na mumie a čarodějnici nechali spolu s kouzelným lektvarem odletět. Zabývali jsme se státními svátky, maminkám vyráběli přání, malovali na kamínky, tvořili komiksy, luštili kvízy a samozřejmě hráli různé zábavné hry.

Renáta Plačková