Družina - Stavění domečků

Na konci září jsme využili teplého a slunečného odpoledne. Vypravili jsme se do nedalekého lesa postavit domečky broučkům a poskytnout jim přístřešky před chladnou zimou. Tvůrčím nápadům a fantazii se meze nekladly. Pro realizaci domečků jsme toho moc nepotřebovali. Děti nasbíraly přírodniny - větve, šišky, mech, listí, klacíky, trávu, kůru a kamínky. Rozdělily se do skupinek, některé pracovaly samostatně. Každý svůj výtvor okomentoval a dočkal se potlesku a pochvaly. Nechyběly vědomostní úkoly (jaké známe broučky a co o nich víme). Broučkům jsme nakonec zazpívali nacvičenou ukolébavku. Vytvořili jsme několik domečků, které čekají na své budoucí obyvatele. Touto společnou akcí jsme se přiblížili o krůček blíž k přírodě.