Obvodní kolo ve florbalu dívek

Naše škola se zúčastnila obvodního kola základních škol Ostrava–Poruba a okolí ve florbalu, které se konalo ve sportovní hale Plesná dne 10. 12. 2019. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev dívek. Naše družstvo skončilo ve skupině na 2. místě (5 družstev) a postoupilo do finále obvodního kola, kam postoupila 4 družstva ze dvou skupin. Finále proběhlo ve stejné hale dne 12. 12. 2019. Do finále postoupila družstva naší školy, ZŠ Pokorného, ZŠ Dětská a ZŠ Porubská. Naše družstvo ve složení Valérie Volná, Natálie Hruzíková, Sofie Vantuchová, Lucie Resová, Aneta Formanová a Marie Lážová skončilo na 2. místě, kdy prohrálo pouze jeden zápas se ZŠ Porubská. O postup do finále obvodního kola se ale zasloužily i další hráčky naší školy. A to Hana Hlavičková, Ester Valderová, Klára Tichá, Daniela Teslíková a Karolína Bestrová. Postoupili jsme do celoměstského kola, které se bude hrát v lednu ve sportovní hale na Dubině. Postup je velký úspěch, protože ve finále chyběla polovina našeho družstva, neboť 8. a 9. třídy byly ve čtvrtek ve Vídni. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Je to pro naši školu obrovský úspěch ve velké konkurenci a věříme, že dívky budou příkladně bojovat i v městském přeboru Ostrava.

Mgr. Stanislav Rut