Pancake Day

V úterý 25. 2. 2020 proběhl v rámci výuky angličtiny tzv. Pancake Day - neboli palačinkový den, který se koná vždy na masopustní úterý. Tato oslava masopustuje v Anglii velmi populární a to nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Šťastný los tentokrát padl na 4. a 7. třídu, poněvadž tyto měly právě v úterý angličtinu. Naše paní vedoucí jídelny a ostatní paní kuchařky se postaraly o vhodnou teplotu předem zakoupených palačinek a připravily nám vše tak, aby si pak děti mohly s chutí vychutnat každý svou palačinku, ke které si donesly svoje ingredience a osladily si život. Aby to celé nebylo jen o jídle, pracovaly děti také s pracovními listy s doplňováním informací, které se o palačinkovém dni v anglickém jazyce dozvěděly. Shodli jsme se hromadně, že se tato akce vydařila a děti by ji s nadšením opakovaly klidně i další úterý.

Mgr. Radka Lešová, Bc. Kateřina Pelíšková