Projektový den

V úterý, 3. dubna, proběhl na naší škole nový projektový den. Tentokrát se děti proměnily v členy družin a společně s mladšími a staršími kamarády zahájily „Dobrodružné putování českými pověstmi a pohádkami“. Žáci deváté třídy výborně vedli své družiny nejprve říší pohádek. Každá družina se na chvíli ocitla v jedné z nich a po splnění zadaných úkolů odcestovala na předem určené (ale dětem zpočátku neznámé) místo v dějinách naší země. Indicie, které žáci získávali v průběhu své dobrodružné cesty za plnění mnohdy zapeklitých úkolů, prozradily dětem název jejich družiny a také místo v historii, kam spolu se svou družinou odcestovali. Starší seznámili ty mladší s dějem pověsti a začala příprava na závěrečné divadelní představení. Kostýmy, kulisy i dialogy mnohých družin byly velmi zajímavé a originální. Postupně se na dolním respiriu předvedly družiny Praotce Čecha, Silného Bivoje, Libuše a Přemysla, Bojovné Vlasty, Lva Bruncvíkova, Přítele Šemíka, Svatého Václava, Otce vlasti, Mistra Hanuše, Obra Golema, Dalibora z Kozojed a Jana Sladkého Koziny. Věřím, že mnohé úsměvné i dramatické scény zůstanou dětem dlouho v paměti (neboť jsou spojeny s mimořádnými hereckými výkony kamarádů) a že tento den byl jedním z příjemně strávených.

Ještě jednou bych ráda touto cestou poděkovala pedagogům za jejich vstřícnost a žákům deváté třídy za zodpovědný, tolerantní a velmi pěkný přístup k mladším dětem.

Mgr. Kateřina Jetmarová

Projektový den