Přebor žáků ostravských škol v šachu

Součástí mezinárodního šachového turnaje Ostravský koník byl i přebor žáků ostravských škol v šachu. Turnaje se zúčastnilo 84 šachistů ze všech ročníků základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Turnaj se hrál systémem bez ohledu na věk, ale závěrečné vyhlášení bylo po kategoriích. Největšího úspěchu dosáhl Vojta Frolík, který vyhrál svoji kategorii 3. až 5. tříd a celkově skončil třetí. Jen o kousek uteklo 3. místo ve své kategorii Pepíku Janalíkovi. Velice příjemným překvapením bylo vystoupení Daniela Zemana, který v kategorii prvňáčků a druháků skončil na 3. místě. Špatně si nevedli ani někteří ostatní. Celkové 11. místo Šimona Plháka je jistě také pěkný úspěch. Do třicítky nejlepších se dostali ještě Štěpán Havrlant a Filip Slavík. Celkové výsledky si lze prohlédnout ZDE. Díky.

Mgr. Martin Václavek