Přebor žáků ostravských škol v šachu

V rámci mezinárodního šachového turnaje Ostravský koník se každoročně uskuteční Přebor žáků ostravských škol v šachu. Naši mladí šachisté pravidelně dokazují, že patří mezi nejlepší. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Někteří se účastnili poprvé a teprve se rozkoukávali, ale všichni mohli být se svými výsledky spokojeni. Na turnaj se přišel podívat i 21. hráč světového žebříčku a nejlepší český šachista velmistr David Navara. Nejlépe se umístil ve své kategorii Daniel Zeman, který perfektním výkonem vybojoval 3. místo. V první desítce se umístil ještě Tomáš Lazar. Třináctý skončil Josef Janalík a pěkné je umístění Jana Hrbáče, který poprvé startoval ve vyšší kategorii a bude se zlepšovat. V kategorii žáků druhého stupně se pěkně umístili David Slavík a Vojta Frolík. V kategorii nejmladších žáků statečně bojovala Kristýna Homolová. Všem moc děkuji za pěknou reprezentaci naší školy.

Mgr. Martin Václavek