Základní a Mateřská škola Ostrava-Krásné Pole

Soutěž ve víceboji v atletice ve Velké Polomi

Dne 13. 6. 2013 se uskutečnily zajímavé závody ve víceboji v atletice, kterých se zúčastnily čtyři vesnické základní školy v našem okolí, a to ZŚ Krásné Pole, ZŠ Velká Polom (pořadatel závodů), ZŠ Háj ve Slezsku a ZŠ Pustá Polom.

Soutěžilo se v těchto disciplínách :

• skok daleký
  • desetiskok
  • skok z místa
  • přeskoky přes švihadlo
  • skok vysoký

Byla to velmi zajímavá a atraktivní soutěž. Za každou školu soutěžili - 2 žáci a žákyně z 6. tříd, 7. tříd, 8. tříd a 9. tříd. Výsledky se sčítaly a vždy zvítězili nejvšestrannější atleti v mladší kategorii 6.-7. tříd a starší kategorii 8. - 9. tříd. Z naší školy se nejlépe umístila Alice SOMMEROVÁ z 8. třídy, která vyhrála starší žákyně a Radek STANIŠEVSKÝ, který se umístil na 2. místě v kategorii mladších žáků. Nejlepší škola si ze soutěže odvezla pohár. Tentokrát to byla ZŠ Háj ve Slezsku. Naše škola se umístila na krásném 2. místě, se ztrátou pouhých 6 bodů na vítěznou školu. Handicapem bylo pro nás, že nemáme u naší školy doskočiště pro skok daleký a na tento závod jsme se nemohli připravit. Naši školu reprezentovali - Šimon PLHÁK, Oliver KOŽUŠNÍK, Katka HRAZDĚROVÁ, Karolína PAPEŽOVÁ, Radek STANIŠEVSKÝ, Michal KORDULIAK, Adéla ČERNÁ, Eliška ŠONOVSKÁ, Tomáš TŮMA, Kristián KRYŠKA, Anna VÝTISKOVÁ, Sára IMREOVÁ, Jan RYGEL, David KUČERA, Alice SOMMEROVÁ, Katka RUTOVÁ. Děkujeme za krásný výsledek