Škola v přírodě

Letošní zotavovací pobyt jsme prožili v obci Řeka na hotelu "Javor". Celý pobyt byl tématicky zaměřen a pojmenován "Pirátská plavba za pokladem". Děti pracovaly ve formě projektového vyučování ve skupinách, kde získávaly vzájemné zkušenosti, vědomosti a dovednosti. Společně tvořily pirátské lodě, vlajky, erby, pirátské příběhy, písně i básničky, které si samy vymyslely a také zdramatizovaly. Součástí školy v přírodě byla samozřejmě celodenní turistická výprava na Javorový. A protože jsme měli počasí "objednané", využili jsme i venkovní bazén a brouzdaliště ke koupání, plavání a vodním hrám. Děti hrály různé míčové hry, absolvovaly sportovně laděné soutěže a další sportovní aktivity. Závěr našeho pobytu patřil "Karnevalu" a "Diskotéce". Cely pobyt jsme ukončili spokojeni a s úsměvem na tváři.

Mgr. Kateřina Tichá