Mami, tati, pojď sportovat!

Ve čtvrtek 28. května 2015 jsme s předstihem a netradičně oslavili Den dětí. Odpoledne s názvem „Mami, tati, pojď sportovat!“ bylo zaměřeno, jak již název napovídá, na pohyb, dovednosti a umění na sportovním poli. O úvodní hodinku se postarali nadějní a úspěšní sportovci naší školy, kteří představili a předvedli sportovní disciplíny, jímž se věnují ve svém volném čase. Kromě tradičních sportů vystoupila děvčata s latinsko-americkými tanci a v kontrastu elegance a ladnosti vystoupili i nejstarší chlapci s ukázkou síly a mrštnosti. Druhá část již patřila všem milovníkům pohybu a soutěžení. Rodiče se svými ratolestmi vytvořili dvojice a společně plnili úkoly na 8 stanovištích. K nejzajímavějším úkolům patřila chůze na Slackline – balancování na tenkém popruhu, které se mezi zasvěcenými říká Lajna. Rodiče s dětmi si mohli rovněž vyzkoušet chůzi na chůdách, hod na cíl, postoj čápa nebo přeskoky přes švihadlo. A protože se sportem je spojená i správná životospráva, paní kuchařky ze školní jídelny připravily zdravé a chutné pomazánky, které dodaly sportujícím energii. A aby sportovci mohli podat ty nejlepší výkony, mohli se posilnit v Posilovně, která byla zásobena výrobky z domácích kuchyní maminek a babiček našich žáků. Akce byla spolufinancována statutárním městem Ostrava.

Mgr. Kateřina Pelíšková

Mami, tati, pojď sportovat! - výsledky (pdf)