Dolní Vítkovice

Dne 3. 12. 2015 se vypravil 1. a 2. ročník do areálu Vítkovic užít si prvotních i pozdějších vynálezů lidstva, podívat se na obrovské stroje a užít si s kamarády čtvrteční dopoledne. Druhé ročníky se zaujatě vnořily do světa dopravy. Program "Dopravní prostředky" zahrnoval čtyřnohá i dvounohá zvířata (Věděli jste například, že se můžete projet i na pštrosovi?), dopravu na cestě, na kolejích, na a ve vodě i ve vzduchu. Nejprve teoreticky a poté i prakticky si děti osahaly první parní stroj, zkusily sílu svých svalů při táhnutí vagónu, prošly se v ponorce, zapnuly mozkové závity při práci s počítačem k postavení mostu, řízení auta nebo sbírání balíků sena. Domů si děti i učitelé odnášely spoustu zážitků, poznatků a radosti.

Mgr. Petra Cikrytová

V novém Světě techniky čekala na naše prvňáčky "Dobrodružná výprava", kde se děti hravou formou seznámily se zvířátky z různých koutů světa. Po malém občerstvení se děti mohly ponořit do tajuplných a zajímavých her v dětském světě. Návštěvu jsme ukončili shlédnutím krásného přírodovědného filmu v 3D kině. Děti byly nadšené a spokojené:-)

Mgr. Kateřina Tichá

.