Výlet

Ve čtvrtek 14.června vyrazily 2.A, 3., 4.a 5. třída na výlet k hradu Bouzov a do Javořičských jeskyní. Ráno jsme si přivstali a ačkoliv se zdálo, že počasí nám nebude příliš přát, za Olomoucí vysvitlo sluníčko, a kromě pár kapek jsme měli počasí na výlet téměř ideální.

Jako první jsme navštívili historický areál pod hradem, kde jsme si mohli zastřílet z kuše, vlézt si do Trojského koně, prohlédnout si staré zbraně, a pak na nás čekalo představení, ve kterém jsme fandili místním rytířům i bojovníkům z našich řad, zhlédli pohádku o pokladu a dozvěděli se, jak se používaly historické zbraně.

Po svačině jsme se přemístili na parkoviště u Javořických jeskyní. Prošli jsme kolem památníku, který byl vystaven jako vzpomínka na vypálení obce Javoříčko a pak jsme vystoupali až ke vchodu do jeskyní. Některým z nás dal kopec pořádně zabrat, a tak jsme přivítali zchlazení v jeskynním labyrintu chodeb, propastí a dómů, který nás uchvátil krápníkovou výzdobou.

Pak už následoval jen krátký odpočinek, malé posílení před cestou a za necelé dvě hodiny jsme se šťastně vrátili domů, plni zajímavých zážitků.

Výlet