Projektový den - Zdravá výživa

Ve středu 28.dubna se na naší škole uskutečnilo netradiční projektové vyučování na téma ZDRAVÁ VÝŽIVA.

Cílem projektu bylo propojení spolupráce žáků 1. a 2. stupně, seznámení s pojmem zdravá výživa, zdravé potraviny, získání poznatků o vhodných stravovacích návycích, uvědomění si odpovědnosti za vlastní zdraví, ale také dovednost komunikovat, kooperovat a řešit problémy ve skupině.

Žáci vyplňovali ankety, řešili křížovky, kvízy, testy a testíky, diskutovali nad úkoly z ČJ, M, AJ, PRV, D, Z, PŘ, CH, vyhledávali informace z knih, pomocí internetu a interaktivních tabulí, ale také sportovali, literárně tvořili, besedovali s paní vedoucí školní jídelny. Všichni si také vyzkoušeli, jak obtížné je zdravý pokrm připravit vlastníma rukama. Jednohubky s pomazánkou, s ovocem a se zeleninou nejen krásně vypadaly, ale také skvěle chutnaly!

V tomto souboru si můžete prohlédnout básně, které jednotlivé skupiny vytvořily.

Projektový den očima žáků

Letošní projektový den byl zaměřen na zdravou výživu. Připravovaly se jednohubky a moučníky samozřejmě z ovoce a zeleniny. Žáci byli rozděleni do 9 skupin, skupiny soutěžily mezi sebou, vymýšlely básně, plnily zákeřné otázky.

Projektový den byl dobře udělaný. Ale hlavně zorganizovaný. Otázky a úkolů ovšem bylo hodně a někteří prvňáčkové prostě nestíhali.

I když jsem čekal, že to bude horší, myslím, že se tento projektový den povedl. Téma bylo dobré, protože se do práce mohli zapojit i děti z 1. stupně. A něco jsme se dozvěděli o zdravé výživě.

I přes špatné očekávání se projektový den podařil velmi dobře. Všichni pracovali na sto procent. Úkolů bylo dost i pro malé děti a všichni si den užili.

názory žáků 8. třídy

Z pohledu 9. třídy projektový den probíhal plynule a bez jakéhokoliv náznaku potíží. Všechny třídy se snažily, ale vítězem mohl být jen jeden. O přestávkách na naší škole hrála hudba se zaměřením na jídlo, jako například píseň od Michala Tučného Prodavač. Žáci všechny úkoly splnili i těžké úkoly plnili hravě…

Byli jsme rozdělení do 9 skupin, ve kterých byli žáci od 1. až do 8. třídy. 9. třída nesoutěžila, ale pomáhala s přípravou a organizací. Dělali jsme tam jednohubky, pracovní papíry, básnička a plakát, který se na konci prezentoval na chodbě. Všechny ostatní plakáty se mi líbily, ale mi se nejvíce líbil ten náš. Ale i přes velkou snahu naše 5. skupina skončila až sedmá. Moc se mi tenhle projektový den líbil a myslím, že i ostatním.

žák 7. třídy

V naší skupině jsme zažili spoustu srandy. Třeba jak jsme vymýšleli přezdívku pro náš tým. Měli jsme spoustu nápadů, dokonce některé byli hrozně vtipné. Byli tam moc zajímavé úkoly, jako třeba výroba jednohubek.. :) Ankety jsme zvládli levou zadní. Hodně jsme se u nich pobavili. Ale nejlepší úkol byl, když jsme vymýšleli básničku..:)) Jsem moc ráda, že jsem mohla pracovat s takovými super lidičkami. Byl to prostě bezvadný den. Klidně bych si ho i zopákla. A myslím si, že naše skupina byla opravdu fajn.. :)

žákyně 6. třídy

Jak se nám práce dařila si můžete prohlédnout na následujících fotografiích.

Zdravá výživa - projekt